همرس

همرس نخستین سایت تامین مالی جمعی و کرادفاندینگ برای تولید فیلمهای مستند و سایر آثار هنری

ما در همرس چه کار می کنیم؟

ما در همرس چه کار می کنیم؟

ما اینجا در همرس، یه واسطه هستیم. واسطه بین آدمهای خلاق و آدم هایی که میخوان از هنر و خلاقیت حمایت کنن و البته خودشون هم در آفرینش هنری سهمی داشته باشن. ما یه سری ایده های خلاقانه رو به شما معرفی کنیم و شما اگه خوشتون بیاد از صاحبان اون ایده ها حمایت می کنین. ما نسبت به کسایی که به ما اعتماد می کنن و جزو خانواده ما میشن مسئولیم. خانواده همرس از یه طرف هنرمندهای باانگیزه و خلاقی هستن که ایده های نابشون فقط منتظر سرمایه برای تولیده و از طرف دیگه مردم فرهیخته ای که برای رویاهاشون و دنیای خودشون و اونچه که می بینن ارزش قائلن.

ما در همرس هر ماه چند کمپین تولید و ساخت ایده های هنری داریم. زمان کمپین های ما معمولا یک ماهه است. در این مدت هنرمندها تلاش میکنن تا ایده خودشون رو که معمولا در مراحل ابتدایی ساخت هست رو به همه معرفی کنن و حمایت مردم رو برای ساخت اون جلب کنن.

ما از روش تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) برای تولید محصولات هنری استفاده می کنیم. امروزه در دنیا سایت های زیادی هستن که از این روش برای به نتیجه رسوندن ایده های خلاقانه استفاده میکنن. سایت هایی مثل سینه کراد، کیک استارتر و ایندی گوگو

آدم های علاقمند هم میتونن به دو طریق به هنرمندها کمک کنن:

یا خیلی سریع و راحت کمک مالی می کنن و در ازای اون یه هدیه از طرف شخص هنرمند دریافت می کنن یا کمک های غیرمادی می کنن به روند ساخت و تولید محصول هنری، مثلا توی پژوهش یا پیدا کردن سوژه یا کمک به آسون تر شدن حمل و نقل و اسکان گروه تولید کننده و مواردی شبیه به این. در این حالت هم به نسبت کمکی که میکنن هدیه ای از طرف سازندگان، دریافت می کنن. لیست و انواع این هدیه ها برای پروژه های مختلف متفاوته که توسط هنرمندها اعلام میشه.

مجموعه این کارها باعث میشه خانواده همرس شکل بگیره. یه خانواده فرهیخته و هنرمند. خانواده ای که هر ماه کلی محصولات هنری با حمایت های مردمی تولید میکنه. بدون منت دولت و پول نفت. تولیدات هنری ای که قراره حرف دل مردم باشه. حرف هایی که شاید اینطوری راحت تر میشه زد.