همرس

همرس نخستین سایت تامین مالی جمعی و کرادفاندینگ برای تولید فیلمهای مستند و سایر آثار هنری

قوانین پلتفرم همرس

قوانین پلتفرم همرس

سایت همرس با محوریت حمایت از ایده ­های خلاق برای تولید و ساخت طرح های هنری و بصری فعالیت می­ کند. این سایت (پلتفرم) بین سه ضلع مثلث ارتباط برقرار کرده و رابطه­ میان آنها را تعریف و تسهیل می­ کند.

این سه ضلع عبارتند از :

 • صاحبان ایده­، مثلا تولیدکنندگان فیلم­ های مستند، اعم از کارگردانان و تهیه ­کنندگان در داخل و خارج کشور یا هنرمندان فعال در رشته های مختلف هنری
 • مخاطبان عام سایت، از میان تمام قشرها و افراد علاقمند به هنر در داخل و خارج کشور.
 • نهادهای دولتی، خصوصی و بین­ المللیِ سرمایه­ گذار در تولید و ساخت پروژه های هنری

.نحوه فعالیت:

در سایت همرس ارتباط بین سه ضلع یاد شده، بر پایه دو مفهوم شناخته شده بین المللی انجام می­شود:

 • تامین مالی جمعی (Crowdfunding):

 در این مدل تامین سرمایه، با تکیه بر سرمایه های اندک ولی پرشمار مخاطبان و علاقه­ مندان به ایده­ مطرح شده در سایت، تلاش می­ شود تا با راه اندازی کمپینی فعال و خلاقانه هزینه­ های تولید (پیش تولید و یا پس تولید) پروژه هنری از جانب جمعیت حمایت کننده، تامین شود.

 • فراخوان ارائه ایده (Pitching):

در این رویداد، ابتدا فراخوانی برای ایده­ های ساخت و تولید پروژه انجام می ­شود، ایده ­ها توسط تیمی از کارشناسان، غربال شده و از میان آنها تعدادی جهت حضور در رویداد پیچینگ انتخاب می­ شوند.

سایت همرس، رویداد پیچینگ را با دعوت از صاحبان سرمایه، مدیران نهادهای خصوصی و حاکمیتی متولی تولید پروژه هنری مربوطه برگزار می کند. در طی این رویداد صاحبان ایده های انتخاب شده فرصت دارند تا ایده ی خود و یا انواع تولیدات هنری خود را طبق شرایطی استاندارد معرفی و تبلیغ نمایند.

این دو فرایند مکمل هم هستند و هدف نهایی پلتفرم همرس دراختیار قرار دادن همه­ راه های ممکن برای تامین سرمایه و ساخت پروژه است.

تشریح نحوه عملکرد به صورت سریع و ساده:

هنرمندان؛ ایده های سخت وتولید پروژه های هنری خود را به پلتفرم همرس ارائه نموده و در صورت تایید توسط کارشناسان سایت، این امکان را می ­یابند تا با تشکیل یک کمپین تامین سرمایه، در یک بازه زمانی مشخص برای تبلیغ و معرفی پروژه خود، هزینه های تولید آن را از طریق حمایت های مردمی تامین نمایند.

پس از انتشار و معرفی پروژه در پلتفرم همرس، افراد و مخاطبان عمومی پلتفرم و نیز مخاطبان خاص و علاقمندان هر پروژه، می ­توانند از این پروژه ها حمایت مادی و یا غیرمادی نمایند. در ازای این حمایت پاداش هایی که توسط مسئول پروژه تعیین می شود به حامیان اهدا می شود. سرمایه جمع آوری شده در اختیار شخص هنرمند قرار می گیرد و محصول، طبق تعهدی که به حامیان داده شده تولید می شود.

در رویداد پیچینگ همرس، از میان تمام ایده های تولید و ساخت که به سایت عرضه می شود، تعدادی که توسط کارشناسان پلتفرم تایید می شوند، می توانند تمام و یا بخشی از هزینه ی تولید خود را از طریق ارائه حضوری به سرمایه گذاران و خریداران محصول مربوطه تهیه نمایند.

علاوه بر فراهم کردن این بستر، سایت حمایت های غیرمادی دیگری از هنرمندان خواهد کرد که همگی با هدف تسهیل ساخت و تولید محصول هنری مربوطه خواهد بود.

تعاریف:

 • تعریف پلتفرم:

پلتفرم یا همان سایت همرس، به بستر اینترنتی گفته میشود که زمینه ارتباط میان هنرمندان و حامیان را فراهم می آورد.

 • تعریف مسئول پروژه:

مسول پروژه به شخص حقیقی گفته می شود که پروژه ساخت محصول هنری را به پلتفرم ارائه نموده که پس از تصویب، طرف قرارداد با پلتفرم همرس خواهد بود و پس از رونمایی و انتشار در سایت، کمپین تبلیغاتی برای تامین سرمایه آن در بازه زمانی مشخص شروع میشود. مسئولیت کلیه مسائل حقوقی پروژه با وی خواهد بود.

 • تعریف حامی:

حامی به کسی گفته می شود که از طریق پلتفرم همرس، مبلغی را به دلخواه خود برای تامین سرمایه هر ایده هنری معرفی شده در سایت پرداخت می کند و یا در یکی از گزینه های حمایت غیرمادی با گروه سازنده و تولیدکننده محصول هنری مربوطه، همکاری فعال و مثبت داشته باشد.

عضویت در سایت چگونه است؟

عضویت برای حامیان:

هر شخص برای حمایت از پروژه ها باید به عضویت سایت همرس درآید. عضویت در سایت یا با ثبت نام و وارد کردن اطلاعات (نام و نام خانوادگی، ایمیل و شماره تلفن) و یا از طریق اکانت گوگل امکان پذیر است. لزوم به اخذ اطلاعات از فرد حامی به آن دلیل است که در صورت شکست پروژه در کسب سرمایه لازم، تمام هزینه جمع آوری شده به حامیان برگردانده خواهد شد، لذا برای ارتباط با حامیان این اطلاعات ضروری است.

برای حمایت از پروژه ها شخص این امکان را دارد که حتی در صورت ثبت نام، به صورت ناشناس از یک پروژه حمایت نماید و یا اینکه اسم وی به عنوان یکی از حامیان ذکر شود.

در صورت عضویت در سایت، برای هربار حمایت نیاز به ورود مجدد اطلاعات نیست. از سویی ارتباط با شخص حامی برای دریافت پاداش های حمایت و یا بازگرداندن مبلغ حمایت در صورت عدم موفقیت پروژه، ساده تر امکان پذیر است.

همچنین در صورت علاقه، حامی می تواند با عضویت در خبرنامه همرس، از اطلاعات به روز در مورد پروژه مورد حمایت و سایر پروژه ها برخوردار شود.

 • عضویت صاحبان پروژه:

هر فرد صاحب ایده هنری در صورتی که موفق به راه اندازی کمپین در سایت شود می بایست اطلاعات فردی خود (نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تلفن) را به صورت کامل در سایت ثبت نماید. این موارد جدا از اطلاعاتی است که هنرمند مزبور در طول کمپین خود با مخاطبان به اشتراک می گذارد.

چه کسانی می توانند در همرس پروژه تعریف کنند؟

همه ­ی صاحبان ایده های هنری می توانند در سایت همرس ثبت نام کرده و ایده ی خود را با ما در میان بگذارند، کارشناسان سایت که جمعی از هنرمندان و نیز متخصصان تبلیغات و برندینگ در ایران هستند، طرح ها و ایده ها را بررسی می کنند.

 نکته مهم به غیر از خود ایده، شخصِ صاحب ایده است. برای داشتن یک کمپین موفق، تنها یک ایده ی خوب کافی نیست، عامل مهم تری از ایده وجود دارد و آن ویژگی های شخصی هنرمند است. شخص صاحب ایده هنری  و به طور کلی مسئول کمپین باید دارای روحیه خلاق و پرشور بوده و توانایی برقراری ارتباط با گروه های مختلف جامعه و توانایی معرفی خلاقانه پروژه خود و اقناع آنها برای حمایت را داشته باشد.

اولویت کارشناسان سایت همرس برای تصویب یک پروژه دو چیز است، اول؛ توانایی فنی صاحب ایده برای تولید پروژه خود و دوم توانایی برپایی کمپین موفقیت آمیز برای جذب سرمایه. همه­ ی هنرمندان چه افرادی که تازه شروع به فعالیت در زمینه هنر کرده اند و چه هنرمندان حرفه ای می توانند از خدمات این پلتفرم استفاده نمایند.

چه کسانی می توانند از پروژه ­ها حمایت کنند؟

 • تمام افرادی که از کمپین ساخت یک پروژه هنری مطلع شده و به آن علاقمند می شوند میتوانند از آن حمایت کنند.
 • برای رعایت موارد قانونی، حامیان می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشند.

چه نوع حمایتی می توان از پروژه ها کرد؟

حمایت از پروژه های ساخت محصولات هنری به دو صورت مادی و غیرمادی است.

حمایت مادی:

 شخص می تواند از طریق درگاه حمایتِ هر پروژه، که متصل به درگاه های پرداخت آنلاین پول در شبکه بانکی کشور است، مبلغ مورد نظر خود را برای حمایت از پروژه به حساب رسمی پلتفرم واریز کند. پس از تجمیع سرمایه و پایان کمپین، این پول به مسئول پروژه پرداخت خواهد شد.

حمایت غیرمادی:

 حامی می تواند با توجه به توانایی و امکانات خود از میان لیست حمایت های غیرمادی موجود در سایت همرس گزینه ای را انتخاب نماید. برخی حمایت های غیرمادی – مثلا در حوزه فیلمسازی مستند- عبارتند از:

 • تصویربرداری:

شخص حامی در صورت داشتن تخصص لازم می تواند در صورت نیاز گروه سازنده، به عنوان تصویربردار یا یکی از اعضای تیم تصویربرداری پروژه همکاری نماید. ولی به دلیل ماهیت حمایت گرانه این موضوع، قاعدتا باید این کار را به صورت رایگان و یا با هزینه ای کمتر از برآورد تیم سازنده انجام دهد.

در برخی موارد، شخص حامی می تواند به واسطه ی ارتباطات و دسترسی های قانونی خود، از طریق کمک برای اخذ مجوزهای غیرمعمول در تصویربرداری و یا تصویربرداری از مکان های غیرمعمول که نیاز به تجهیزات یا مهارت خاصی دارد به گروه سازنده کمک نماید.

 • لوکیشن:

بعضی فیلم های مستند برای روایت داستان خود نیاز به مکان هایی خاص برای فیلم برداری دارند. مکان هایی که پیدا کردن آنها بعضا پروسه ای دشوار و زمان بر است. شخص حامی در صورت داشتن اطلاع شخصی و یا تخصص در این زمینه می تواند در پیدا کردن این مکان های خاص به گروه تولید کمک نماید.

 •  مشاوره تخصصی پژوهش:

در مواردی در فرایند پژوهش برای تولید فیلم، نیاز به اطلاعات و یا دسترسی های تخصصی در یک رشته خاص وجود دارد و یا نیاز به فردی بومی و آگاه به ویژگی های یک منطقه خاص است این اطلاعات و یا هر اطلاعات تخصصی که در روند پژوهش فیلم مفید واقع شود، می تواند به عنوان کمک و حمایتی برای گروه تولید مستند باشد.

 • پیدا کردن سوژه:

زمانی برای یک موضوع خاص در یک فیلم مستند نیاز به وجود سوژه ه­ای با ویژگی هایی خاص است و یا ممکن است فیلم ساز سوژه ی اصلی خود را یافته باشد ولی برای پیشبرد داستان خود نیاز به یافتن سوژه هایی بیشتر داشته باشد، در این گونه موارد اگر شخص حامی اطلاع و یا دسترسی خاصی به سوژه یا سوژه های مدنظر کارگردان داشته باشد می تواند به عنوان یک حامی آن را در اختیار گروه سازنده قرار دهد.

 •  محل اسکان:

بسیاری از فیلم های مستند در مکانی خارج از شهرهای بزرگ و یا محل سکونت گروه سازنده تولید می شود. برای حمایت از تولید یک فیلم گاهی اوقات می توان با در اختیار گذاشتن محل اسکانی ساده و مناسب (و نه لزوما با ویژگی های یک هتل چندستاره!) به صورت رایگان و یا با هزینه ای کمتر از معمول، کمک بسیار بزرگی به کاهش هزینه های تولید کرد.

 •   حمل و نقل:

ممکن است شخص حامی علاقه ای به حمایت مالی از یک پروژه نداشته باشد ولی می تواند با در اختیار قراردادن بخشی از تجهیزات مورد نیاز یک پروژه فیلم سازی، مانند وسیله نقلیه به صورت رایگان و یا با هزینه ای اندک از یک فیلم حمایت نماید.

وظایف مسئول پروژه نسبت به پلتفرم همرس و حامیان چیست؟

 • اطلاعات صحیح و قابل ارزیابی از خود، رزومه کاری، پروژه تولید محصول هنری خود و همکاران خود به پلتفرم همرس ارائه نماید. در صورت عدم صداقت در ارائه اطلاعات و مغایرت در آنها با واقعیت، مسئولیت ضرر و زیان های وارده به عهده مسئول پروژه خواهد بود.
 • ایده ای که قصد ساخت آن را دارد دارای اصالت بوده و مشکل کپی ­رایت و حقوق معنوی نداشته باشد.
 • پس از پایان کمپین و در صورت موفقیت، در زمان توافق شده با پلتفرم، پروژه خود را با استانداردهای توافق شده به پایان برساند. در طول دوره تولید، گزارش های نوبتی از روند تولید برای مخاطبان خود در همرس و در پروفایل پروژه منتشر کند.
 • مسئول پروژه باید در چهارچوب قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت نماید. این قوانین به پیوست در اختیار صاحب پروژه قرار خواهد گرفت. اگر در حین تولید و یا پس از آن مشخص شود که محصول تولیدی در مغایرت اساسی با قوانین ذکر شده است، پلتفرم با تولید کننده و صاحب اثر در هر مرحله از تامین سرمایه و یا تولید، قطع همکاری نموده و حق پیگیری حقوقی ضرر و زیان مادی و معنوی وارده به پلتفرم و حامیان پروژه را برای خود محفوظ می داند. علاوه بر آن در صورتی که فرایند تامین سرمایه و کمپین تبلیغاتی به پایان نرسیده باشد تمام سرمایه جمع آوری شده به حامیان بازگردانده می شود.
 • تمام حقوق مادی و معنوی اثر تولید شده متعلق به صاحب پروژه است و پلتفرم همرس تنها زمینه و فرصت ساخت اثر را فراهم می کند.
 • برای گسترش فرهنگ استفاده از این مدل تامین سرمایه، صاحب پروژه متعهد می شود در تمامی مواردی که اثر تبلیغی برای محصول تولید شده دارد، اعم از نشریات، شبکه های اجتماعی، جشنواره های محلی، ملی و بین المللی و هر رویداد دیگری، ذکر نماید که تمام یا بخشی از سرمایه تامین شده برای محصول هنری از طریق پلت فرم همرس بوده است.
 • صاحب پروژه متعهد می شود سرمایه جمع آوری شده را دقیقا در همان پروژه ای صرف نماید که برای مخاطبان تشریح کرده است. اگر سرمایه تامین شده در محصول دیگری و یا فعالیت دیگری غیر از پروژه معرفی شده در پلتفرم، هزینه شود، در هرمرحله از فرایند تامین سرمایه، تولید و یا پس تولید؛ صاحب پروژه می بایست تمام سرمایه جمع آوری شده از جانب پلتفرم را بازگرداند، که این پول به حامیان پس داده خواهد شد، از سوی دیگر حق پیگیری حقوقی ضرر و زیان مادی و معنوی وارده به پلتفرم در اثر این خلف وعده، برای پلتفرم محفوظ خواهد بود. تشخیص میزان انحراف از قرارداد اولیه میان پلتفرم و صاحب پروژه به عهده ی کمیته کارشناسان پلتفرم خواهد بود.
 • هر گونه افزایش غیر معمول زمان تولید توسط تیم کارشناسان همرس بررسی شده و در صورت عدم توجیه فنی، صاحب پروژه متعهد می شود یا در فرصت مجدد تعیین شده توسط تیم کارشناسان پلتفرم، پروژه را با استانداردهای توافق شده به پایان برساند و در غیر این صورت موظف است تا تمام سرمایه جمع آوری شده از طریق پلتفرم را بازگرداند که این پول به حامیان برگشت داده خواهد شد، علاوه بر آن اگر مشخص شود این تاخیر دلایلی غیرفنی و غیرموجه داشته است، حق پیگیری حقوقی ضرر و زیان مادی و معنوی وارده به پلتفرم در اثر این خلف وعده برای پلتفرم محفوظ خواهد بود.
 • اگر در هر مرحله از فرایند تامین سرمایه تا پس تولید، یا صاحب اثر تصمیم به لغو پروژه خود بگیرد، این تصمیم را با دلایل آن کتبا به پلتفرم اعلام نموده و موظف است تمامی سرمایه جمع آوری شده را طی یک ماه به پلتفرم بازگرداند که این پول به حامیان بازگردانده می شود، علاوه بر آن  اگر لغو پروژه پس از تامین 50 درصد از سرمایه درخواستی از طریق پلتفرم صورت بگیرد، صاحب پروژه موظف است از طریق یک فیلم کوتاه ویدئویی، دلایل لغو پروژه خود را با مخاطبان در میان گذاشته و از آنها عذرخواهی نماید.
 • صاحب پروژه این امکان را دارد که پس از انتشار پروژه در سایت با دلایل منطقی، یک بار آن را ویرایش کند، این ویرایش می بایست تا قبل از تامین 20 درصد از سرمایه مورد نظر توسط پلتفرم انجام شود. این ویرایش نباید ماهیت پروژه را تغییر دهد و آن را تبدیل به پروژه ای جدید نماید.
 • در صورت عدم رضایت بیش از 60 درصد از حامیان پروژه از محصول تولید شده، این پروژه شکست خورده محسوب شده و صاحب پروژه موظف است تمام سرمایه جمع آوری شده را بازگردانده و یا به نحوی رضایت حامیان خود را جلب نماید.
 • پلتفرم همرس تنها با یک نفر به عنوان مسئول پروژه در ارتباط بوده و تمامی قراردادها با وی منعقد خواهد شد، لذا در صورت بروز هرگونه مشکلی در تیم تولید و در روند تولید، رفع این مشکلات برعهده مسئول پروژه خواهد بود و پلتفرم در این زمینه دخالت یا تعهدی را نمی پذیرد.
 • قرارداد میان پلتفرم همرس و مسئول پروژه با پیش فرض علاقه، انگیزه و جدیت مسئول پروژه و تیم سازنده منعقد می گردد، لذا در حین برگزاری، اگر مسئول پروژه تلاشی برای معرفی و موفقیت کمپین خود ننماید، این موضوع به ایشان تذکر داده میشود و در صورت ادامه پلتفرم همرس این حق را دارد که حمایت از پروژه را متوقف نموده و با اعلام شکست پروژه، تمامی سرمایه جمع آوری شده تا آن زمان را به حامیان برگرداند.

وظایف پلتفرم همرس نسبت به مسئول پروژه و حامیان چیست؟

 • پلتفرم همرس پس از تایید پروژه توسط تیم کارشناسان ، آن را در زمان مناسبی که به موفقیت کمپین کمک نماید در سایت منتشر و معرفی می کند.
 • پلتفرم همرس حداکثر پس از 15 روز کاری از پایان کمپین سرمایه جمع آوری شده را تعیین تکلیف می نماید. (نحوه تعیین تکلیف در قسمت بعدی شرح داده شده است)
 • پلتفرم همرس تلاش می کند تا با استفاده از تجربیات پیشین و نیز استفاده از مشاوره تخصصی تبلیغات و برندینگ، استانداردهای راه اندازی کمپین را در اختیار گروه سازنده قرار دهد تا زمینه راه اندازی یک کمپین موفق فراهم شود.
 • رازداری و حفظ اطلاعات محرمانه افراد و پروژه ها و نیز حفظ حقوق کپی رایت ایده ها و طرح های هنری، بر عهده پلتفرم همرس بوده که نحوه عملکرد آن در قسمت مربوط به حفظ حقوق معنوی شرح داده شده است.
 • پلتفرم همرس نمی تواند بدون دلیل منطقی و به صورت یک ­طرفه از ادامه انتشار یک کمپین خودداری نماید.
 • پلتفرم همرس نمی تواند بدون دلیل منطقی از پرداخت سرمایه جمع آوری شده برای یک کمپین موفق خودداری کند.
 • بسته های حمایتی که توسط پلتفرم همرس در اختیار گروه های تولید قرار می گیرد به صورت توافقی بوده و بسته به نیاز هر پروژه، عملی خواهد شد.
 • پلتفرم همرس مسئولیت پیگیری اهدای پاداش های وعده داده شده توسط مسئول پروژه به حامیان را برعهده دارد و برای جلب نظر و رضایت آنها این موضوع را تا انتها از گروه سازنده پیگیری خواهد کرد و برای آن، ضمانت های مالی متناسب را از مسئول پروژه دریافت می کند.
 • اگر مسئول پروژه به هر دلیل ادعا نماید که پلتفرم همرس به مسئولیت های خود عمل ننموده و خلاف قرارداد فی مابین عمل نموده برای رفع مشکل به داور مرضی الطرفین که عموما یکی از نهادهای مسئول در امور هنری در کشور است مراجعه خواهد شد.

سرمایه جمع آوری شده در هر کمپین چگونه و به چه نسبتی پرداخت می شود؟ تضمین های مالی چه هستند؟

 • اگر مبلغ سرمایه جمع آوری شده کمتر از 50 درصد از کل سرمایه مورد نیاز برای تولید فیلم باشد، این پروژه شکست خورده محسوب می شود و هیچ پولی به صاحب پروژه و نیز پلتفرم تعلق نمی گیرد و تمامی سرمایه جمع آوری شده به حساب حامیان برگشت داده می شود.
 • اگر مبلغ سرمایه جمع آوری شده بین 50 تا 70 درصد کل سرمایه مورد نیاز برای تولید فیلم باشد، این فیلم به رویداد پیچینگ پلتفرم معرفی می شود تا بتواند در صورت موفقیت، مابقی سرمایه لازم را جمع آوری نماید و تولید فیلم شروع شود. در این حالت مبلغ 9 درصد از کل سرمایه جمع آوری شده به عنوان کارمزد پلتفرم اخذ شده و مابقی به مسئول پروژه پرداخت می شود.
 • ولی اگر به هر دلیل (از جمله عدم موفقیت در رویداد پیچینگ) نتواند مابقی سرمایه لازم را تامین نماید، این پروژه نیز شکست خورده محسوب شده و هیچ پولی به صاحب پروژه و نیز پلتفرم تعلق نمی گیرد و تمام سرمایه جمع آوری شده به حساب حامیان برگشت داده می شود.
 • اگر پروژه بتواند 100 درصد و یا بیشتر از مبلغ پیش بینی شده در کمپین را تامین نماید، پروژه به موفقیت رسیده که از سرمایه جمع آوری شده مبلغ 9 درصد آن به عنوان کارمزد پلتفرم اخذ شده و مابقی به مسئول پروژه پرداخت می شود.
 • ادامه رابطه بین پلتفرم و مسئول پروژه، برپایه صداقت و اعتماد دو جانبه است ولی برای پیشگیری از اتفاقات پیش بینی نشده، پلتفرم برای تضمین انجام صحیح و به موقع قرارداد و نیز اهدای پاداش های وعده داده شده به حامیان، به میزان دوبرابرِ مبلغ سرمایه ای را که در اختیار مسئول پروژه قرار می دهد از وی چک و یا سفته دریافت می کند و پس از انجام تعهدات آن را به مسئول پروژه عودت خواهد داد.
 • در صورت موفقیت کمپین، مبلغ 10 درصد از سرمایه جمع آوری شده به عنوان حسن انجام کار نزد پلتفرم به امانت باقی می ماند و پس از پایان قرارداد و انجام همه تعهدات از جانب مسئول پروژه (از جمله پرداخت پاداش های وعده داده شده به حامیان) این مبلغ به مسئول پروژه پرداخت خواهد شد.

نحوه حفظ حقوق معنوی و رعایت کپی رایت در پلتفرم همرس چگونه است؟

 • پلتفرم همرس متعهد می شود تا تمام اطلاعات شخصی و حرفه ­ای مسئول پروژه و عوامل تولید را نزد خود محفوظ نگه دارد، این اطلاعات تنها در موارد خاص و در صورت وجود حکم قضایی به دادگاه صالح ارائه خواهد شد.
 • پلتفرم همرس نسبت به حفظ حقوق معنوی صاحبان آثار کاملا متعهد است ولی برای رسمیت این موضوع و جلوگیری از هرگونه مشکل پیش بینی نشده، لازم است صاحب پروژه قبل از ارائه هرگونه طرح یا ایده به پلتفرم برای حضور در رویداد پیچینگ یا کراد فاندینگ، آن را در سامانه  sabtshod.ir  و یا خانه سینما ثبت نماید، در این صورت امکان هرگونه پیگیری حقوقی برای صاحب ایده و همچنین برای پلتفرم همرس امکان پذیر است.

نحوه برگزاری رویداد پیچینگ همرس و تاریخ برگزاری آن چگونه است؟

 • رویداد پیچینگ همرس به صورت منظم و دو بار در سال به صورت جامع، و دو بار با مهمان های محدود و به صورت مساله محور برگزار خواهد شد.
 • در رویدادهای جامع از همه کسانی که در حوزه های محلی، ملی و بین المللی می توانند در زمینه تامین سرمایه و یا خرید محصولات هنری فعالیت نمایند، دعوت شده و به صورت متمرکز طی دو روز برگزار می شود.
 • در رویدادهای مساله محور، بنا به ماهیت و موضوع پروژه های هنری از افرادی دعوت می شود که علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه خاصی از هنر هستند. موضوع این رویدادها به تناسب و در زمان مناسب مشخص خواهد شد.
 • بدیهی است که در تمام این رویدادها، ایده های هنری که در پلتفرم همرس معرفی و منتشر شده و در حال برگزاری کمپین هستند و یا کمپین آنها پایان یافته در اولویت هستند.

پلتفرم همرس چه حمایت هایی از هنرمندان می کند؟

پلتفرم همرس تمام تلاش خود را برای تسهیل و راه اندازی فرایند تولید محصولات به عمل خواهد آورد، خدمات قابل ارائه از جانب همرس به شرح زیر خواهد بود:

 1. دسترسی به آرشیو غنی از راش ها و فیلم های مستند
  1. خدمات مشاوره و تامین نیروی انسانی حرفه ای برای گروه تولید
  1. دسترسی به تجهیزات حرفه ای تولید محصول
  1. حمایت برای اخذ مجوزهای قانونی برای ساخت

14.5- خدمات مشاوره در زمینه های:

          – تبلیغات راه اندازی کمپین موفق

          – تولید

          – توزیع ملی و بین المللی فیلم و سایر محصولات هنری

14.6- حمایت از محصول تولیدی در رویداد پیچینگ پلتفرم برای فروش

14.7- از پروژه هایی که بیش از 50 درصد از سرمایه مورد نیاز خود را تامین کرده اند در رویداد  پیچینگ پلتفرم همرس حمایت می شود تا بتوانند مابقی سرمایه مورد نیاز خود را تامین نمایند.

پلتفرم همرس چه تعهداتی را به عهده نمی­ گیرد؟

 •  همرس هیچ تعهدی در قبال موفقیت یک کمپین تولید محصول و تامین هزینه صد در صدی آن ندارد. همرس، تنها بستری برای تحقق این هدف توسط تیم تولید محصول هنری مربوطه است.
 • همرس هیچ گونه حمایت مالی مستقیم، از هیچ پروژه تولید ایده هنری نمی کند ولی بسترهای حمایت غیرمادی بسیار خوبی را فراهم کرده است که به تناسب پروژه در اختیار هنرمندان قرار می دهد.
 • تایید و انتشار پروژه های تولید ایده های هنری در همرس بنا به اعتماد دوجانبه و برپایه اطلاعاتی است که مسئول پروژه به صورت صادقانه در اختیار تیم کارشناسان پلتفرم قرار می دهد. در صورت بروز هرگونه مغایرت در این اطلاعات با واقعیت، تمامی مسئولیت آن با مسئول پروژه بوده و پلتفرم همرس در این زمینه مسئولیتی بر عهده نخواهد گرفت.